Bad Schandau

Bad Schandau

Městečko Bad Schandau v Německu leží nedaleko hraničního přechodu Hřensko. Lázeňské místo kdysi hojně proslavil Dr. Kneipp, který zde praktikoval své léčivé kúry. Během 18. století zde došlo k objevení léčivého pramene…

Pár slov o Bad Schandau

Bad Schandau je zmíněno v Guinessově knize rekordů za největší svíčku světa. Navštívit tady můžete například botanickou zahradu a muzeum. Muzeum vám přiblíží histori oblasti Saské Švýcarsko. Expozice zahrnuje místní faunu, flóru, vývoj města, původ a informace o okolí. Není zanedbána ani zmínka o turistickém rozvoji. Mezi další stálé expozice patří horolezectví, geologie, dějiny města, labská plavba. K zajímavostem náleží výjezd nad město elektrickým výtahem za cca 2,5 euro, odkud je pěkný výhled.

V Bad Schandau najdete mnoho příležitostí vyrazit na turistickou trasu v Saském Švýcarsku. Objevte krásu skal i na německé straně, vydejte se údolím Labe a Křinice. Zajít můžete k devět kilometrů vzdálenému vodopádu Lichtenhainer wasserfall, tři kilometry odtud leží Schrammsteine, dojít můžete i ke skalním bránám Kuhstall či Frienstein/Idagrotte. Zdejší stezky ve skalách jsou celkem náročné, ale je dobře postaráno o jejich zabezpečení.

 

Další zajímavosti v okolí

Napsat komentář