Schrammsteine

Schrammsteine

Schrammsteine najdete v Saském Švýcarsku, blízko městečka Ostrau. Od hraničního přechodu v Hřensku se nachází ve vzdálenosti 6,5 km. Schrammsteine znamená v překladu rozeklané kameny a vyhlídku najdete přímo na skalách z pískovce.

Jedinečné skalní město Schrammsteine

Městem ze skal se můžete projít několika značenými cestami se značným převýšením. Zaparkovat lze přímo v obci Ostrau, nebo na menším lesním parkovišti, kde ale může být obsazeno. Na vyhlídku půjdete přibližně hodinu a dovede vás tam dobré značení. Cestou budete zdolávat žebříky, schody a počítejte se zabezpečením lany. Samotná vyhlídka Schrammsteine je během hlavní turistické sezóny hojně navštěvoaná. Na posledním výstupovém úseku se musí střídat lidé stoupající a klesající po schodištích, kde je velký provoz. Skalní vrchol jistí zábradlí a na délku měří cca čtyřicet metrů.

Na konci vyhlídky je umístěna lavička a jinak se můžete těšit z nádherného kruhového výhledu na okolní krajinu – na skalní věže Hoher Torstein nad kaňonem Labe, zbytky středověkého hradu Falkenstein, pevnost Königstein, stolové hory, skalní útvary, pole a lesy. Sestupovat budete po schodišti mezi skalami z pískovce.

Další zajímavosti v okolí

Napsat komentář